Hakkımda

HAKKIMDA

Safiye Taş Koçyiğit

10 yıllık meslek hayatım boyunca binlerce kişinin hayatına dokunma fırsatı edindim. Bazen onlarca kilo vermeleri için yol gösterirken, bazen kilo almalarına, bazen doğanın mucizevi etkisiyle iyileşmelerine, bazen karaciğer yağlanma derecesini düşürmeye, bazen gebelik bazen emzirme süreçlerine şahitlik ettim.

Bu süreçlerde kişiler ve diyet programları değişti ama değişmeyen benim diyetin kişiye özel olması ve bilimin ışığından şaşmadan yürümenin gerekliliği prensiplerim hep aynı kaldı.

Çocukluğumdan beri beslenme hep ilgimi çeken bir konu olmuştur. Bunda annemin aşçı olmasının ve bana küçüklüğümde bile yemek yapmam için fırsat yaratmasının büyük rolü olduğunu düşünüyorum. İlk ve orta okul zamanları dönem ödevlerim hep beslenme ile ilgiliydi mesela. İstanbul’da doğup büyüdüm. Lise eğitimimi tamamlarken aynı zamanda voleybol, atletizm takımlarında yer aldım.   Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Fakültesinde üniversite eğitimimi aldığım sürede matematik, geometri, kimya alanlarında özel ders verdim. 2010 yılında yapılan Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırmasında veri girişi ve analizi görevini yerine getirdim. Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra kariyer yolculuğumu İzmir’de başlatmak istedim. 2011 yılından beri İzmir’de ikamet eden danışanlarım için yüz yüze beslenme danışmanlığı, yurt dışında veya şehir dışında ikamet eden veya seans görüşmelerine gelmekte zorlanan danışanlarım için online beslenme danışmanlığı hizmeti vermekteyim. 10 yıldır danışanlarımı çalıştığım özel hastanede karşıladıktan sonra, bu ağustos ayı itibariyle kendi özel ofisimde ağırlayıp, hizmet vermeye başladım.  

Evliyim, 3 kedim, sayıları 50 civarında balığım (hiçbir zaman net sayılarını bilemedik), 100ü aşkın sukulent ve kaktüslerim ile giderek büyüyen bir ailem ve bir şövalem, ve boş zamanlarımın yarısını alan bir mutfak sevdam var.  Bugün hala stresli olduğum zamanlarda bile mutfakta 1-2 yemek pişirdiğimde tüm negatif enerjimi atıyorum. Danışanlarımın kilo vermesinin, kilo almasının, kan değerlerindeki iyileşmeleri görmenin mesleki motivasyonum olmasının yanı sıra oluşturduğum bir tarifin olumlu yorum alması, beğenilmesi ve denenmesi de beni ayrıca mutlu ediyor.

Bana zayıflama, kilo alma, insülin direnci, diyabet, hipertansiyon, hiperlipidemi vb. kalp ve damar hastalıkları, metabolik sendrom, karaciğer yağlanması, hipotiroidi, haşimato tiroidi, fertilite diyeti, gebelik döneminde beslenme, emzirme döneminde beslenme, karaciğer yetmezliğinde beslenme, böbrek yetmezliğinde beslenme, kalp yetmezliğinde beslenme konularında başvurabilir, fonksiyonel tıp bakış açısıyla değerlendirme yapıp size uygun kişiselleştirilmiş bir beslenme programı oluşturmamızı sağlayabilirsiniz.

Sizin için en uygun

Diyet Planınızı birlikte oluşturalım

Sağlığınız için en uygun, ihtiyacınıza yönelik bireysel yemek alışkanlıklarınızı yaratarak yeni hayat rutininize sizi hazırlıyor ve destekliyoruz.

  veya arayın  0532 100 13 56